خانه / آخرین مقالات سبک زندگی / ۱۰ راهکار که زوجین باید به خاطر بسپارند

۱۰ راهکار که زوجین باید به خاطر بسپارند

نوشته ۱۰ راهکار که زوجین باید به خاطر بسپارند اولین بار در کاویاب پدیدار شد.

زوجین باید هر از گاهی نگاهی به عادت‌های خود، رشد شخصی و پیشرفت حرفه‌ای خود بیندازند و آن را مورد ارزیابی قرار دهند. یکی از چالش برانگیزترین مسائل، حل مشکلات بین زوجین است که نیازمند صرف زمان و برقراری ارتباط بیشتر است. در این مطلب قصد داریم ۱۰ راهکار ارائه دهیم که به زوجین کمک می‌کند به حل مشکلات زناشویی خود بپردازند.

سوال بپرسید

سوال بپرسید و به پاسخ‌ها توجه کنید. این سوالات مانند: چرا جلسه پراسترسی داشتی؟ یا چطور می‌تونی پروژه جالب‌تری داشته باشی؟ هم شما را نسبت به مسائل روزمره یکدیگر کنجکاو و درگیر می‌کند و هم درباره وقایع روزمره خودتان به فکر وامی‌دارد. انتهای هر روز درباره روزی که داشته‌اید با هم صحبت کنید. وقتی درباره اتفاقاتی که برای همسر شما افتاده کنجکاو می‌شوید، ارتباط شما صمیمانه‌تر و نزدیک‌تر می‌شود.

به جای شکوه و شکایت سوال کنید

قبل از آنکه چیزی که در ذهنتان است را بروز دهید: انقدر کار می‌کنی که تو رو نمی‌بینم، درباره قصد و منظور خود فکر کنید. واقعا چه می‌خواهید؟ می‌خواهید چه بگویید؟ در مورد مثالی که گفته شد، این یعنی شما می‌خواهید زمان بیشتری را با همسر خود بگذرانید. سعی کنید خود را جای او بگذارید. آیا دوست ندارید که به جای شنیدن شکوه و شکایت این جمله را بشنوید که: دلم برات تنگ شده. احساس تنهایی می‌کنم. چطور می‌تونیم زمانی بیشتری را با هم بگذرانیم؟ احساست درباره اینکه ساعات کاری زیادی داری چیه؟ او نمی‌تواند مشکل اضافه کاری را بلافاصله حل کند اما درباره شرایط کاری او بپرسید و احساس خود را با او به اشتراک بگذارید و مکالمه را آغاز کنید (جمله تند و تهاجمی می‌تواند این مکالمه را خراب کند).

کمتر حرف بزنید و بیشتر نوازش کنید

برای زوجینی که در رابطه عاطفی خود مشکل دارند، یک آغوش گرم می‌تواند مشکل‌گشا باشد. سعی کنید بیشتر یکدیگر را لمس و نوازش کنید، نه فقط برای داشتن رابطه جنسی که برای تزدیک شدن بیشتر و صمیمیت. هر زمان که با یکدیگر در حال تماشای تلویزیون هستید یا قدم می‌زنید، دست یکدیگر را بگیرید، هر صبح و عصر یکدیگر را در آغوش بگیرید. میزان کافی آغوش و نوازش حتی در میان شادترین زوجین نیز ممکن است متفاوت باشد اما کمتر کسی هست که آغوش و نوازش را دوست نداشته باشد (فواید باور نکردنی در آغوش کشیدن یکدیگر).

هر بار یکی از زوجین قرار تفریح و گردش را تنظیم کند

وقتی قرار است برای آخر هفته خود برنامه‌ریزی کنید، یکی از زوجین باید تلاش کند برنامه را از گردش‌های گروهی جدا کند. هر از گاهی قرارهای دونفره تنظیم کنید و هیجان و شگفتی به برنامه بدهید. وقتی هر دو شما به برنامه متعهد باشید، رضایت بیشتر خواهد بود.

قرارهایی در رستوران داشته باشید

به رستوران یا سینما و تئاتر بروید. مکان اهمیتی ندارد مهم آن است که حسی مانند اوایل آشنایی داشته باشید. می‌توانید بچه ها را پیش پرستار بگذارید و لحظه‌هایی را با همسرتان بگذرانید.

میان دعوا بگویید “دوستت دارم”

این شیوه شاید به نظر عجیب برسد اما بسیار راهگشاست. شاید این آخرین چیزی باشد که به ذهن برسد اما وقتی سخت مشغول بحث و دعوا هستید، به جای واکنش نشان دادن تنها بگویید “دوستت دارم”. این به هر دوی شما یادآور می‌شود که خود را در تصویر بزرگتری ببینید و بعد از یک دوره سردی و ناراحتی، دوباره به حالت اول برگردید (به همسر خود ابراز محبت کنید).

به جای نق زدن، از یکدیگر تعریف و تمجید و سپاسگزاری کنید

سعی کنید همه واکنش‌های شما در حالت توازن باشد. یا مهمتر اینکه واکنش‌های مثبت شما وزن بیشتری داشته باشند. این کار آسانی است به خصوص پس از چندین سال زندگی کردن، تشکر کردن از همسر بابت کارهای کوچکی که انجام داده است بسیار مهم است. اگر حس کردید که شاکی هستید و مدام در حال نقد کردن همسر خود هستید، جنبه‌های مثبت او را به یاد آورده و سپاسگزار باشید.

با هم ماجراجویی کنید

قرار نیست ماجراجویی‌های عجیب و غریب و خطرناک انجام دهید، یک سفر تازه یا یک پیاده‌روی عصرانه هم می‌تواند در رابطه شما تازگی ایجاد کند. سعی کنید تجربه‌های جدید با هم داشته باشید. به جای رفتن به رستوران همیشگی، سعی کنید جای جدیدی را تجربه کنید. به سراغ فعالیت‌هایی بروید که تا حالا انجام نداده‌اید و هر دو دوست دارید، مانند صخره‌نوردی، نقاشی و … . در هر ماه یک چیز جدید را تجربه کنید و پس از مدتی خواهید دید از بودن با همسرتان چقدر حس خوبی دارید.

برای رابطه جنسی خود زمان اختصاص دهید

ممکن است شما درگیری و مشغله زیادی داشته باشید یا خسته باشید اما رابطه جنسی برای سلامتی، حالت روانی و رابطه شما بسیار خوب است. احساس می‌کنید نمی‌توانید زمانی برای آن بیابید؟ یک قرار عاشقانه، یک سفر و یک مهمانی ترتیب دهید. این اتفاقات شما را برای رابطه جنسی عاشقانه آماده می‌کند. حتی وقتی برای رابطه جنسی تنظیم کنید. چرا که نه؟ این بخش مهمی از ازدواج است.

سخت نگیرید

در هر رابطه‌ای ممکن است یکی از طرفین هیچ علاقه‌ای به تغییر نداشته باشد. شاید این شما را عصبانی کند که همسرتان لیوان آب را روی میز رها می‌کند یا لامپ را روشن می‌گذارد یا اصرار دارد که پوستر تیم ورزشی محبوبش را به دیوار بزند. سخت نگیرید. تصور کنید زندگی شما اگر لیوان آب آنجا نبود یا پوستر به دیوار نبود، چگونه می‌بود (یا حتی بدون همسرتان). وقتی به این فکر می‌کنید، دیگر چنین مسائل کوچکی شما را آزار نمی‌دهد.

نوشته ۱۰ راهکار که زوجین باید به خاطر بسپارند اولین بار در کاویاب پدیدار شد.


لینک منبع

درباره ی admin

همچنین ببینید

با انواع بیماری مقاربتی علائم و درمان آن آشنا شوید

نوشته با انواع بیماری مقاربتی علائم و درمان آن آشنا شوید اولین بار در کاویاب …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *