خانه / آخرین مقالات سبک زندگی / آموزش بافت شال گردن توری با دو میل

آموزش بافت شال گردن توری با دو میل

نوشته آموزش بافت شال گردن توری با دو میل اولین بار در کاویاب پدیدار شد.

در این شال گردن فانتزی که به شکل توری بافته می‌شود،از مدل سورژه دوبل،بافت رکن و ساده بافی استفاده شده است.این مدل مورد علاقه دخترخانم هاست. ما در این آموزش برای شما یک مدل جذاب توری برای بافت شال گردن آماده کرده‌ایم.

مهارت‌های لازم برای بافت شال گردن توری

  • ژته: یک دانه اضافه کردن طوری که یک سوراخ ایجاد شود.
  • دو تا یکی: دو دانه را با هم یکی کردن
  • بافت ساده: یک رج زیر- یک رج رو
  • بافت رکن : همه رج‌ها از رو ، یا همه رج‌ها از زیر

وسایل لازم برای بافت شال گردن توری

  • کاموا متوسط
  • میل ۳.۵

روش بافت شال گردن توری

شال گردن

ﺑﺮای شروع بافت ابتدا ۶۰ ﺩاﻧﻪ ﺳﺮاﻧﺪازید. در این مدل اﺯ ﻫﺮ ﻃﺮﻑ ۱۵ ﺩاﻧﻪ ﺑﺮای ﺑﺎﻓﺖ ﺳﺎﺩﻩ ﺩﺭ ﻧﻆﺮ ﮔﺮﻓﺘه‌ایم و ۳۰ ﺩاﻧﻪ ﻭﺳﻄ ﻫﻢ ﺑﺮای ﻃﺮﺡ ﺑﺎﻓﺖ است.

شروع بافت: ۶ رج مدل رکن یا همان ابری ببافید.

ادامه بافت: در ادامه ۱۵ دانه اول و آخر بافت، ساده بافته می‌شود یعنی همان ۱ رج زیر ۱ رج رو، ۳۰ دانه وسط را مطابق دستور زیر ببافید.

روش بافت مدل توری

نکات مورد توجه:

روش بافت سورژه دوبل: یک دانه را نبافته داخل میل راست ببرید، ۲ دانه‌ی بعدی را ۲ تا ۱ دانه زیر کرده و در این قسمت دانه‌ی نبافته را از روی دانه‌ی بافته‌ای که با ۲ تا یکی کردن به دست آوردید رد کرده و به بافت ادامه دهید.

بافت رج ۲ و تمام رج‌های پشت: ۱۳ دانه رو، ۲ دانه زیر، ۱۴ دانه رو

رج ۱: ۱ دانه زیر، یک سورژه دوبل، ۹ دانه زیر، یک ژته، ۱ دانه زیر، یک ژته، ۲ دانه رو، یک ژته، ۱ دانه زیر، یک ژته، ۹ دانه زیر، یک سورژه دوبل.

رج ۳: ۱ دانه زیر، یک سورژه دوبل، ۸ دانه زیر، یک ژته، ۱ دانه زیر، یک ژته، ۱ دانه زیر، ۲ دانه رو، ۱ دانه زیر، یک ژته، ۱ دانه زیر، یک ژته، ۸ دانه زیر، یک سورژه دوبل.

رج ۵: ۱ دانه زیر، یک سورژه دوبل، ۷ دانه زیر، یک ژته، ۱ دانه زیر، یک ژته، ۲ دانه زیر، ۲ دانه رو، ۲ دانه زیر، یک ژته، ۱ دانه زیر، یک ژته، ۷ دانه زیر، یک سورژه دوبل.

رج ۷: ۱ دانه زیر، یک سورژه دوبل، ۶ دانه زیر، یک ژته، ۱ دانه زیر، یک ژته، ۳ دانه زیر، ۲ دانه رو، ۳ دانه زیر، یک ژته، ۱ دانه زیر، یک ژته، ۶ دانه زیر، یک سورژه دوبل.

رج ۹: ۱ دانه زیر، یک سورژه، ۵ دانه زیر، یک ژته، ۱ دانه زیر، یک ژته، ۴ دانه زیر، ۲ دانه رو، ۴ دانه زیر، یک ژته، ۱ دانه زیر، یک ژته، ۵ دانه زیر، یک سورژه دوبل.

همین ترتیب رج‌ها را تا جایی که می‌خواهید بلندی ﺷﺎﻝ گردن ﺑاشد، ﺗﻜﺮاﺭ ﻛﻨﻴﺪ. سپس مانند ابتدای شال ۶ رج رکم بافته و همه دانه ها را کور کنید.

جمع‌آوری و تنظیم: کاویاب

نوشته آموزش بافت شال گردن توری با دو میل اولین بار در کاویاب پدیدار شد.


لینک منبع

درباره ی admin

همچنین ببینید

ژورنال لباس مجلسی آبی کاربنی جدید

ژورنال لباس مجلسی آبی کاربنی جدید لباس مجلسی آبی کاربنی : از نظر روانشناسی رنگ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *